Dyrektor Szkoły: Donata Sulikowska

Twórczyni i założycielka Domu EduMontessori - Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Płocku. Twórca autorskiej koncepcji Idea Bycia adresowanej do dzieci i dorosłych w obszarze budowania świadomych więzi. Trener komunikacji opartej na empatii. Członek Montessori Europe, Polskiej Rady Montessori, Polskiego Instytutu Montessori z siedzibą w Warszawie. Propagatorka i fascynatka dwóch metod: metody Mari Montessori i NVC.

Odkrywa nowy świat w edukacji.Pozwala dziecku iść własną drogą zgodnie z jego potencjałem, a dorosłemu pokazuje jak być z drugim człowiekiem z empatią i zrozumieniem. Uczy dziecko jak się uczyć, w szkole w której tworzymy więzi i przestrzeń do rozwoju, towarzysząc uczniom  w edukacji. Rodzicom i nauczycielom pomaga rozwijać samodzielnych i ciekawych życia ludzi, pełnych pokoju i poczucia własnej wartości.

Małgorzata Komiszke

Wychowawca w klasach 1-3, nauczyciel historii w klasach 4-7

Małgorzata Bartosiak

Nauczyciel języka angielskiego."Język angielski i dzielenie się swoją wiedzą z innymi są moją pasją i sprawiają mi ogromną radość. W 2006r. ukończyłam studia wyższe z j.angielskiego, w 2007r. studia magisterskie z socjologii, na kierunku: socjologia wychowania i pedagogika resocjalizacyjna. Wtedy po raz pierwszy miałam okazję usłyszeć o pedagogice M.Montessori. Od 2012r. jestem zatrudniona jako nauczyciel anglojęzyczny w Przedszkolu EDUMONTESSORI. Obecnie pracuję także w Szkole Podstawowej EDUMONTESSORI. Mając różne doświadczenia w zakresie nauczania j. angielskiego, z całą pewnością mogę stwierdzić, że najefektywniejszą metodą jest przyswajanie języka w kontekście sytuacyjnym. Optymalne warunki dla takiej edukacji stwarza właśnie klasa montessoriańska, w której przez większość dnia obecny jest nauczyciel anglojęzyczny.

Dla potwierdzenia własnych kwalifikacji językowych mam również międzynarodowe certyfikaty językowe CAE, FCE. Dbając o wysoki poziom edukacji Państwa dzieci, wciąż podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w różnorodnych szkoleniach i konferencjach min. w zakresie edukacji M. Montessori, czy międzynarodowych projektów edukacyjnych.

Prywatnie, żona swojego męża ;) oraz mama dwójki dzieci, kochająca góry i dobrą muzykę."

Danuta Alabrudzińska

Wychowawca klas 4 i 5. "Uczenie, szczególnie języków obcych daje mi dużo radości. Są one prywatnie i zawodowo moją pasją. Jestem magistrem filologii angielskiej starającym się ciągle rozwijać.

W czasie wolnym oglądam dobre filmy, czytam książki i jeżdżę na rowerze."

Agnieszka Olszewska

Nauczyciel języka polskiego w klasach 4-7

Krystyna Ślusarska

Nauczycielka matematyki w klasach 6 i 7. "Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi i jako matematyk, i jako psycholog szkolny. W moim zawodowym dorobku ma miejsce praca z osobami z różnych przedziałów wiekowych – od najmłodszych przedszkolaków czy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich po studentów kierunków pedagogicznych.
Swoją pracę wykonuję z pasją i dużym zaangażowaniem.
Kieruję się zasadą podmiotowego traktowania drugiego człowieka.
Stawiam sobie wysokie wymagania.
Stosuję indywidualizację nauczania osiągając satysfakcjonujące efekty w pracy zarówno z uczniem bardzo zdolnym jak i uczniem z trudnościami."

Monika Wierzbicka

Na co dzień pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. 3 lata temu rozpoczęłam swoją przygodę z pedagogiką Marii Montessori, przyjaźń ta trwa, i mam nadzieję, rozkwita.
Zawodowo jestem oligofrenopedagogiem z przygotowaniem plastyczno - technicznym. Ukończyłam również 3 stopniowe szkolenie z zakresu terapii behawioralnej wykorzystywanej w pracy terapeutycznej z dziećmi ze spektrum autyzmu.
Mam bzika na punkcie wszelakiej twórczości dziecięcej, staram się przekazywać bakcyla dzieciakom, z którymi wspólnie tworzymy sztukę.
Prywatnie żona, mama Mai i Szymka…optymistka"

Sławomira Bętlewska

Nauczyciel informatyki